5. den - Oblíbená série (nebo díl)

22. dubna 2014 v 13:33 | Rena
Ahoj! :3
Na tuhle otázku jsem chtěla původně odpovědět, že to bude pátá série. Ale jak jsem toho viděla víc a víc, nakonec to přece jenom rozdělím na ty oblíbené díly.
Pátou sérii mám ráda hlavně kvůli dějové lince. Praskliny a závěrečná Pandorica... ten proslov a rozbitá TARDIS. A roztomilý Rory. A ještě normální Amy. A ještě roztomilý jedenáctka. No dobře, už toho nechám. :D Raději se vrhnu na ty díly. A ehm... bude jich opravdu hrozně moc. Pokusím se to trochu zredukovat, ale stejně. :D
(připravte se na spoustu videí, gifů, spoilerů, rozplývání se nad pár věcmi a taky pravděpodobně na článek, který mi dal zatím asi nejvíc práce :DD (no dobře, tak asi jen tři hodiny času, no.)
Dalek (01x06)
Více méně mám ráda i celou první sérii. Připomíná mi moje začátky s Doctorem, skvělého devítku a Rose, úžasný přízvuk a občas ne úplně nejlepší díly, které jsem si ale postupem času oblíbila taky.
V tomhle díle jsem se poprvé setkala s Daleky a ani jsem netušila, co se z nich postupem času vyklube. :D Ale tady ten Dalek byl opravdu děsivý a celá ta atmosféra dílu působila vážně dobře.
Jo. Ta atmosféra a ten jeho pohled, když Dalek "zabil" Rose... Ten díl sem patří. :D
https://24.media.tumblr.com/2f06e6d5313dfce45abf266cdd7f3930/tumblr_mrhf66THhN1qmsyd2o4_250.gif https://31.media.tumblr.com/f7757b6f9e66f29ac15d6be5a99f0edc/tumblr_mrhf66THhN1qmsyd2o5_250.gif

https://24.media.tumblr.com/b571a145d4dceadf072376cba8d8f8c2/tumblr_n1x8ueKMWK1sg9ebxo4_400.gif
(aaaaaaaaa, vidíte ty vodnáří oči? :333333)


Skoro celá pátá série, ale nejvíc díly: The Eleventh Hour, The Beast Below, The Time of Angels, Flesh and Stone, The Vampires of Venice, Amy's Choice, Vincent and the Doctor. The Pandorica Opens a The Big Bang
Jak říkám, skoro celá série. :D A ten proslov v Pandorice, ten umím nazpaměť. :D
A ten první díl taky nemá chybu, podle mě jeden z nejlepších dílů s jedenáctým :3


Aaaaa, hned mám chuť se na celou sérii podívat znovu. :D
No a tohle video nesmím vynechat:

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa (podruhé (nebo potřetí?)), tohle je ten nejlepší nápad, jaký koho mohl napadnout. Ty hlasy :"333
Jen je hrozná škoda, že to nemohli namluvit úplně všichni. Od prvních třech by to znělo určitě ještě úžasněji...

The Doctor's Wife (S06E04)
Nesnáším šestou sérii, nesnáším River, moc tu nemusím Amy a takové to trio Ještěrka, Strax a Jenny (které mi kazí i sedmou sérii... :K).
Každopádně miluju Neila Gaimana a tento díl. Je v něm úplně všechno, co by mělo v dobrém dílu být. Ten scénař a prostředí a TARDIS... Ach.

Asi tak víc než polovina sedmé série, což jsou díly: Asylum of the Daleks, A Town Called Mercy, The Angels Take Manhattan, The Bells of Saint John, The Rings of the Akhaten, Cold War, Journey to the Centre of the TARDIS, Nightmare in Silver, The Name of the Doctor
Jak tak počítám, je to stejný počet oblíbených dílů jak u páté série, což asi znamená, že jsou mé nejoblíbenější právě ony. A dává to smysl. (ikdyž to rozhodně neznamená, že mám nejradši jedenáctku :D)
Odchod Pondů byl smutný, oprotí šesté sérii se polepšili, ale Claru mám teda mnohem, mnohem raději. Skvěla dějová linka (roztroušení do všech časových období, hodně minulosti, takové... záhadné.) A k tomu velké plus, skoro žádná River! :D
Ach a ten poslední díl. Už předtím, když jsem ještě pořádně neznala classic, jsem minulé Doctory hrozně ocenila a popravdě mě tento díl na classic navnadil a jen díky němu jsem se odhodlala stáhnout si ty starý díly. A že jsem uděala dobře. :D
(ano, přesně tenhle úsek mě zaujal a já si o classic musela zjistit něco víc. A dodnes je to pro mě jedna z nejúžasnějších scén. :3)

No, tak jsme vyčerpali všechny obnovené série a jde se na mé oblíbené díly, které jsem zatím z classic viděla.

The Keys of Marinus (S01E05)
Od tohoto příběhu jsem se už od classic nedokázala odtrhnout. Díky tomuto příběhu jsem začala mít ráda i Susan.
A Ian. A Barbara. A nepředvídatelný příběh.
(nějak nechápu tu novodobou hudbu, co k tomu dali, ale fajn)


The Reign of Terror (S01E08)
Tohle byl zase první historický příběh, který mě opravdu bavil. Doctor uvězněn v hořícím domě, Susan s Barbarou čeká gilotina a chudáček Ian je zavřenej někde v kobce, prostě... skvělé. :D
A Doctorův převlek. Ňuňu. (tak dost :D) Prostě jeden z nejlepších a mých nejoblíbenějších dílů. Koukněte se na trailer :3

Skoro celá druhá série (a jsme zase u toho :D) a to díly: Planet of Giants, The Dalek Invasion of Earth, The Rescue, The Romans, The Space Museum, The Chase a The Time Meddler
The Space Museum má úžasný nápad a i to provedení není špatné. Klidně by takový podobný příběh mohli udělat i dneska :3
Poslední zmíněný je asi úplně nejlepší. Poprvé se tu objevuje jiný timelord než Doctor, má svoji TARDIS a co víc, je naprosto dokonalý a ještě se později vrátí. :3

(Docela špatná kvalita, ale tak co. Navíc je tam Steven. A Vicky. :3)

A dalších pár dílů tentokrát ze třetí série, které by jste určitě neměli vynechat: The Massacre of St Bartholomew's Eve, The Celestial Toymaker, The Gunfighters
Už se mě vážně nechce psát ke každýmu dílu popisky, když to tady stejně nikdo nečte a nikomu to k ničemu nebude :D Ale Toymaker byl úžasný díl, jeden z nejlepších. Ach. Ikdyž se toho z něj moc nezachovalo, stojí za to.
No a Gunfighters, to je snad ta nejvtipnější epizoda ever. Hlavně scéna, kde Steven zpívá, on je tak roztomilý :33 Když tak si to přetočte na 1:10, tam to začíná.

Muhehe, přichází druhý Doctor, ten nejlepší a nejúžasnější (tak dost už, vážně).


The Highlanders (S04E04)
Jeden z nejlepších dílů s druhým, zatím. Poprvé se tu objevuje Jamie a navíc Doctorův převlek za babičku, ten vážně nemá chybu :D
Jen je škoda, že je tento díl kompletně ztracený :(
http://37.media.tumblr.com/tumblr_m6tnvbPuks1qcwhkeo1_400.gif

No, dále jsou skvělé skoro všechny příběhy této série, ale bohužel se jich moc nezachovalo, takže je asi vynechám z výčtu. (výčet? Co je to zase za slovo?)

The Tomb of the Cybermen (S05E01)
Aaaaaaaaaaaaaaaaaa (potřetí) konečně se dostáváme k tomu nejlepšímu nakonec, naprosto úžasný díl s mrazivou hudbou a skvělým dějem.
Tady je ta mrazivá hudba, ono se to nezdá, ale v tom díle je to fakt děsivý. Kam se hrabou dnešní cybermeni :D

No a tady je jeden z důvodů, proč miluju dvojku. (a nejen to, že je dvojka mé druhé nejoblíbenější číslo :D). On je tak... hodný. Ale jako vážně hodný. A ta scéna, kdy mluví s Victorií o své rodině a celkově ta chvilka, aaaaaaaaaaaaaaa (počtvrté).
Je se podívejte na ty oči, kterým prostě... musíte věřit. A ten hlas. (tak dost, už vážně dost, nevímpokolikáté)
(no dobře, dobře, nebudu zase dělat, že ho mám ráda jen kvůli jeho hodné stránce, když za to může hlavně i jeho skvělá schopnost všechny a všechno zmanipulovat, ale... ticho :D)

No, tak to by bylo k zatím mému nejoblíbenějšímu dílu z classic.

Tak je to celkově všechno, doufám, že si tohle aspoň někdo přečte a třeba dostane na classic chuť (o což se celou dobu snažím :D :D).
Tak zatím :3

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Baddy Baddy | 22. dubna 2014 v 15:51 | Reagovat

Ha! Baddy! Mimochodem ten článek mě moc nebavil, protože jsi mi sežrala chleba.
Mmochodem píšu komentář! A měla bys trochu omezit délku çlánků, protože po tom, co se mi z těch videí 4x sekl a jednou dokonce sám od sebe restartoval tablet mě to už vážně nebavilo. No nic. Tuuu du tu duuu tum!
Ps: To je ta Cyber hudba.
Ps2: Napsala jsem ti komentář.

2 Lowri Lowri | E-mail | Web | 22. dubna 2014 v 19:22 | Reagovat

Šesté sérii přezdívám Velký sonický guláš strýčka Moffa a fakt se mi tam líbily asi tři díly :D Je tam moc River a to je špatně.
Pátá se mi líbila úplně celá, jako jediná :-) Ale v každé sérii jsou lepší i horší díly, takže je opravdu těžké vybrat takhle jen jednu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama