Únor 2013

The mirror of Erised

19. února 2013 v 19:09 | Rena |  Ostatní
Nemám ráda Jamese. Pokazil tak skvělej pairing! A Snape je takový chudáček.
No jo, vrátila se ke mě moje stárá HP mánie. Ty knížky už čtu asi po stý, ale pořád mě baví. Momentálně jsem u pětky, ikdyž nejradši mám... to já vlastně ani nevím. Ale miluju tu první kapitolu šestky. To je prostě jedna z nejlepších kapitol :33 A já ani nevím, proč to sem píšu. A ani proč sem ty obrázky dávám.
Četli jste HP? A jaké jsou vaše nejoblíbenější postavy? Moje Severus, Belatrix, Voldemort, Draco... Siriuse mám ráda jenom ve trojce a taky jsem kdysi milovala Cedrika (to byly časy...) a hrozně jsem brečela, když v knize umřel (pamatuju si to, jako kdyby to bylo před hodinou-tu stránku jsem přečetla čtyřikrát abych se ujistila, že je opravdu mrtvý, nemohla jsem tomu uvěřit), ještě jsem měla ráda Igora (Karkarova) kvůli jeho skvělýmu jménu a chladným pohledům a trochu yaoistickému chování (aneb na Snepa: "Ty se mi vyhýbáš...!")
A mé neoblíbené postavy? Červíček (nesnáším zrádce -_- ), Molly Weasleyová (zabila Belatrix, to jí nikdy neodpustím) a ještě nemám ráda Jamese, ale to jenom kvůli tomu, že Lily měla být se Severusem. Tak. Jo, a Brumbál mě rozčiluje.
Jestli jste to četli, tak vám gratuluju. Mám totiž blblou náladu, a to potom vždycky píšu takový... nudný věci, který nikoho nezajímají :"D A víte, že jsem sem původně chtěla dát jen ty dva obrázky a k tomu napsat jen jednu větu? Nějak se to vymklo kontrole. Radši už vážně půjdu. Třeba dál číst ten pátej díl.

3. den - 8 věcí, které bych si před smrtí chtěla zkusit

17. února 2013 v 14:13 | Rena
Tak tohle bude asi hodně těžké :"D

1) Jízda na koni
Ano, párkrát jsem sice za svůj život na koni jela, nebylo to však to, o čem jsem vždycky snila. Určitě to znáte, hrdinka jede ve filmu na koni nádhernou krajinou, vlasy jí vlají ve větru a ona si jen užívá svobody... No, tak něco takového bych chtěla aspoň jednou v životě zažít, ikdyž je to asi dost nereálný.

2) Nabarvit si vlasy na nějakou nepřirozenou barvu
Třeba červenou, modrou, nebo fiaovou... Hrozně mě zajímá, jak bych v tom vypadala :D (Já vím, že hrozně).

3) Napsat knihu
Když si představím, že bych jednou vymyslela a napsala nějaký úžasný příběh a ten by pak vyšel jako kniha... Je to můj dávný dětský sen :3

4) Zahrát si ve filmu
Klidně nějakou vedlejší roli, stačilo by mi i kdybych se měla jenom pozdravit s hlavní postavou a za celej film říct tři věty. Ale hrozně bych si to chtěla zkusit. Fascinuje mě vznik filmů. Prostě natáčení, kulisy a jak se to všechno pak skládá dohromady... Vidět to všechno na vlastní oči a ještě toho být součástí, to by bylo prostě úžasné.

5) Někoho zmanipulovat
Nemyslím prostě to obyčejné "Ty to tak skvěle umíš, že pro mě uděláš...?" ale takovou tu dlouhodobou manipulaci, kdy "oběť" o ničem nemá tušení a myslí si, že všechno dělá dobrovolně... *ďábelský úsměv*

6) Naučit se co nejvíc cizích jazyků
Japonština, Italština, Islandština, Angličtina, Korejština, Španělština... Tohle je jenom zlomek jazyků, které bych chtěla ovládat. Ale jashinužel se neumím učit a o jazycích to platí dvojnásob. Prostě na to nemám hlavu, což mě hrozně mrzí. TT__TT

7) Koupit si pejska
Přeju si ho už bezmála devět let a pořád nic. Rodiče ho totiž nechcou dovolit. ("A kdo by se o něj staral?" "V bytě by se určitě necítil dobře..." "A kde bychom na jeho péči měli brát peníze?") Pche. Však až budu mít svůj byt, tak si ho koupím a bude to můj nejlepší kamarád, jeden bez druhého se nikam nepohneme a... ehm. Už dost.

8) Létat
Chtěla jsem sem původně napsat "někoho zabít", ale pak jsem si uvědomila, že je to přece jenom trochu divný... (raději vám ani nebudu říkat, že jsem sem chtěla dát i např. "popovídat si s vrahem", nebo "zůčastnit se krádeže v obchodě")
A teď už raději k nadpisu. Kdo by nechtěl lítat, že ano. Mé sny o létání jsou vždycky úžasné a po probuzení jsem vždycky hrozně zklamaná, že to nebyla skutečnost. Vím, že je o nereálné... přesto bych chtěla zažít ten pocit vidět všechno z ptačí perspektivy. :3

(Jsem u babičky, kde nemám uložený všechny svoje úžasné animace, proto tento na mě až moc optimistický obrázek)

Pár písniček od... *chvilka "napětí"* The Gazette

7. února 2013 v 20:55 | Rena |  The Gazette
Ahoj.
Aby tu pořád nepřibývaly jen animace KHR a challenge, rozhodla jsem se dát sem pár písniček.
Sice bych se vážně měla učit, ale tak co.

První je od Gazette (vlastně všechny budou od nich, jak už prozrazuje název článku, ale to je jedno)- The Invisivle Wall. Tahle písnička byla první, co jsem od nich slyšela. Po prvním poslechu jsem si říkala, jak to vůbec někdo může poslouchat. Ale sama jsem se divila, jak mě ta písnička uklidňovala, když jsem měla příšernou náladu. Tak jsem od nich začala poslouchat další a další písničky. A od té doby, co jsem zjistila, že je jejich zpěvák vodnář, jsem se do nich asi zamilovala :"DDalší na řadě je Reila. Tahle se mi zalíbila už na první poslech, možná kvůli tomu klavíru, nevím :33 Dokonce jsem jednu postavu v mojí povídce pojmnovala Reila.


Burial Applicant. To snad ani nepotřebuje komentář. Prostě... *.* A má takovej... zajímavej text (ale to mají vlastně všechny jejich písničky)


A poslední, Guren. Ono je toho samozřejmě víc, ale cpát to do jednoho článku nejde, blog.cz by to zlomyslně všechno zpřeházel (to udělá sice i tak, ale nevadí).


No, tak doufám že jste nezešíleli z toho, co poslouchám. On to vlastně ani není můj styl hudby, to je spíše tou skupinou... tím vodnářem... Ehm, no nic. Teď si půjdu naposledy přečíst biologii a asi už půjdu spát. Tento týden jsem chodila spát hrozně pozdě a už to na mě asi začíná být vidět. Ve škole spím i ve stoje :D
Tak se mějte, nedostávejtě pětky a na nic nekašlete, tak jako já. Jo a taky nepatřete k těm lidem, kteří pořád říkají jak propadnou a že nic neumí a potom dostanou jedničku nebo dvojku, takový lidi já totiž nenávidím a rozhodně k nim nepatřím.
Dobrou noc,
RP.

2. den - 9 věcí, které mě vytáčí

6. února 2013 v 18:42 | Rena
1) Zrada
Tohle je snad ta nejhorší věc, co může člověk udělat. Zradit. Prostě když člověk tomu druhému věří nejvíc ze všech lidí, svěřuje mu svá tajemství, bere ho jako oporu, myslí, že se na něj může kdykoliv spolehnout... a pak ho ten člověk zradí. A je úplně jedno, jakým způsobem.
Sama jsem to párkrát v životě zažila, naposledy minulý rok na podzim. Měla jsem kamarádku, věřila jsem jí, ale ona se pak připojila k jistému člověku a začala mě... nevím, šikana není to správné slovo. Proběhlo toho spoustu, už jsme se usmířily, možná je to tím, že dokážu tak snadno odpouštět. Ano, umím sice rychle odpustit, ale ne zapomenout. Takže ať se na mě ta daná osoba ve škole usmívá sebepřátelštěji, já už ji nikdy za kamarádku považovat nebudu.
Ještě taky nesnáším zradu v Katekyo Hitman Reborn. Aneb zrada Shoichiho. Ano, já vím, že zradu Byakurana plánoval spoustu... let? Každopádně, byli nejlepší přátelé, Byakuran mu věřil víc něž komukoliv jinýmu, tak se k sobě hodili... chudáček si takovou hnusnou zradu nezasloužil a právě kvůli tomu budu asi Shoichiho úplně nenávidět, až se na to podívám.

2) Ignorace
Rok a půl mě ignoroval jeden můj spolužák, co bydlí pár domů ode mě a ještě k tomu vodnář. Když jsem ho pozdravila, ani se neotočil. Ve třídě seděl před náma, ale vždycky, když se na naší lavici otočil, mluvil jenom k mé spolusedící, po mě nikdy nic nechtěl, nikdy nic neřekl. Nechápala jsem to. Ano, patřil sice k té "vyšší třídě", zatímco já patřím skoro do tý nejnižší, ale stejně... Jenže minulý pátek mi napsal. Poprvé. Nemohla jsem tomu uvěřit, několikrát jsem se na tu zprávu dívala a říkala si: "Je to vážně on?" No, nakonec jsem se dozvěděla, že ode mě jenom potřebuje zápisky do angličtiny, a že mi píše jen proto, že nikdo jinej není online. Ale i tak jsem v tu chvíli byla nejšťastnější člověk na světě, protože mě konečně přestal ignorovat :33 (doufejme)

3) Shromažďování lidí
Nesnáším davy lidí, ať jde o školu, střed města, nákupní centra, nebo jakékoliv jiné centrum dění. Takže úplně chápu Hibariho. :3 Já ani nevím, ale když takový dav lidí zahlédnu, musím okamžitě pryč, co nejdál od nich. Mnohem raději mám opuštěnější místa :3

4) Nezodpovědnost a nedodržování plánů
Neříkám, že jsem strašně zodpovědná. Ale když se s někým domluvím na něčem důležitým, očekávám, že všechno proběhne bez probémů. Ale když to ten člověk začne na poslední chvíli měnit, všechno pokazí, nakonec ani nepřijde a ještě se neomluví... to už je moc. No jo no, typická povaha panny se nezapře :"D

5) Svoji vlastní nenávist
"Nenávidím světlo, lidi, němčinu, Mollovou, fronty, učebnici, Včelokachnu, bundu, den, školu, jídlo, číslo, budík, rána, soboty, neděle, pondělí..."
Jestli patříte k těm, kteří mě potkávají skoro každý den, jistě víte, že tohle je jen málo z toho, co všechno říkám, že nenávidím. Všechny s tím otravuju, včetně sebe, tak nechápu, proč to furt říkám. Asi to budu musrt změnit a říkat, že něco miluju. Abych totiž pak nedopadla jako Sasuke a jeho známá věta: "Nenávidím spoustu věcí a rád nemám v podstatě nic."

6) Když někdo nezavře dveře od pokoje
Už jsem prostě zvyklá, že jsou dveře mého pokoje vždycky zavřené. V opačném případě se cítím hrozně... ohroženě. Prostě potřebuju soukromí. Ale není to jen tím, mívám zavřený dveře ikdyž jsem sama doma. Jednou jsem celou noc nespala a ráno jsem zjistila, že nebyly zavřené dveře :D Takže už to asi dokonce tak nějak dokážu vycítit. :"D

7) Český, či jakýkoli jiný dabing, než originální
Ať se jedná o film či anime, na originální dabing nikdo nemá. Minulý týden jsem dokonce hodinu a půl strávila tím, že jsem hledala seriál Doctor Who v originále s titulkami. Všude na mě čekal jen český dabing -_-. Ale nakonec jsem to našla, ikdyž jsem zatím viděla jen 4 díly :"D (ale hrozně mě to chytlo, je to úplně úžasný). Ale musím uznat, že pořád lepší český dabing, než slovenský. Nic proti slovenštině, mám ji ráda a dokonce se mi líbí víc než čeština, ale ten dabing! No nic.

8) Světlo v noci
Miluju tmu a nesnáším světlo. :D Potřebuju spát nejlépe v absolutní tmě. To se bohužel tam kde bydlím moc nedaří. Do okna nám svítí světa z lampy a z domů naproti, což mě vždycky rozčílí úplně nejvíc. Když je světlo, nemůžu spát. :D

9) číslo 96
Dalo by se říct, že jsem na něj alergická a nikdy nezapomenu vyčítat některým lidem ve škole, že tohle číslo mají na tričku/mikině. A taky mám pocti, že mě to číslo pronásleduje. (ikdyž ne zas tolik, jako číslo 51, to je prostě VŠUDE).

Uf, a teď mě omluvte, musím jít psát úvahu na jedno příšerný a hlavně hrozně ohraný téma.

http://24.media.tumblr.com/ac7cda42ba194c582e98ee42089fab71/tumblr_mhg5i8v0681rkt16so4_500.gif
(a naonec Byakuran a jeho studená ruka :"3 (a je mi jedno, že s tématem článku ta animka vůbec nesouvisí))