Květen 2012

Proč... Proč? ;(

26. května 2012 v 19:52 | Rena |  můj deníček
KONEČNĚ!!!!
Já... se dotýkám klávesnice... pravé klávesnice!!! A slyším zvuk... nádherný zvuk větráku! A vidím... firefox!!! Ano, představte si, já mám před sebou monitor! A hádejte čeho?? Mého milovaného noteboočíčku! :3 :3
Ach... bylo to něco přes týden co jsem měla zabavený NOTEBOOK i MOBIL zároveň. Bylo to strašné. Nemohla jsem se NIKOMU dovolat. Nemohla jsem NIKOMU napsat. Nemohla jsem se starat o svoje koníčky. Já... jsem se nemohla dívat na anime.
Ale tedˇ... jsem zpět...
...
Abych vám tak ve ZKRATCE pověděla co se vlastně stalo :(
Něco jsem provedla. Něco hrozného. Vlastně jsem něudělala nic (podle mě) tak smrtelného, ale udělala jsem to. Koupila jsem si pár pasů na Howrse.cz. Přes mobil. Hned jak bylo zjištěno, že jsem si koupila pasy na internetovou hru, začalo jigoku. Opravdu. Najednou jsem nesměla vyjít ven. Byl mi zabaven mobil i notebook. A já se cítila jak odříznutá od světa. Nevíte jaké to bylo. Navíc těsně před tím než mi byl mobil zabaven mi přišla jedna velmi důležitá zpráva. Od Akami. Prosím Akami nezlob se na mě :( Hrozně mě trápilo že ti nemůžu říct co se stalo. Říkala jsem si co si teď o mě myslíš, že jsem taková blbka že jsem ti neodepsala :( Je mi to moc líto :( Hned jak dostanu mobil zpátky ti zavolám, SLIBUJU!!! Doufám že si toto aspoň přečteš ;(

Dále... mám notebook sice zpátky... ale pořád se na Howrse nemůžu dostat. (ZABLOKOVÁNO) Kamarádka ze školy se mi na ůčet přihlašuje, ale má zakázáno odpvídat na soukromou poštu. Takže Lillit, prosím nezlob se když ti tam neodpovím... Je to hrozný, Howrse bylo moje závislost číslo jedna, no ale co se dá dělat, můžu si zato sama -_-"
Takže... já zase musím jít ;( Akami, moc mě to mrzí :( Ale mobil jsem zpátky ještě nedostala :(
Nezapomeňtě na mě a počkejte, já to doma spravím a vrátím se v plné síle!!! ( A válku o svoje milované koníčky jsem ještě neprohrála! )

Ps. Bude to těžké, protože máma je v Turecku a doma jsem jen já a ... (domyslete si)

Jigoku Shoujo recenze

15. května 2012 v 12:58 | Rena
Někdo vás šikanuje. Chce vás zabít, psychycky i fyzicky vás týrá a vy už nemůžete dál. Bojíte se to říct, protože vám vyhrožuje... Ale přece jenom se nabízí jedno řešení! Pošlete tyrana do pekla! Stačí zajít přesně o půlnoci na webovou stránku Jigoku Tushin, tam napsat jméno osoby, kterou chcete poslat do pekla a hotovo. No... to by bylo moc jednoduché nemyslíte? Před vámi se zjeví tajemná a krásná dívka. Představí se jako Ai Enma, vykonávač vaší pomsty. Stačí jen rozvázat šňurku, kterou má kolem krku slaměný panáček. Tím s Ai Enmou uzavřete smlouvu, daný člověk zmizí do pekla a vy si můžete užívat zbytek ničím nenarušeného života... Ale bohužel... za pomstu musíte zaplatit... po smrti půjdete do pekla ať chcete nebo ne. Ikdyž jste nic neudělali, je to daň za vykonanou pomstu. Ještě pořád do toho chcete jít?
Asi 18 dílů se točí furt kolem toho stejného. Nějaká dívka, někdy i kluk se do nečeho zapletou, někdo jim vyhrožuje a tak řeší jestli se pomstít nebo ne... Ai Enma tam jenom stojí, řekne svoji oblíbenou větu a konec. I přesto všechno se rozhodně nebudete nudit. Celé anime má ponurou, temnou atmosféru a někdy vás bude i mrazit v zádech. A když vydržíte až do konce, tak se i něco dozvíte. Proč vlastně Ai vykonává pomstu už tolik staletí? Kde se vzali její služebníci a jak je do toho zapletená malá dívenka?
Můj názor: Jigoku Shoujo je nádherné anime. Nemusíte u něho moc přemýšlet, ikdyž ve vás zanechá zvláštní temný pocit. Hudba je nádherná, při poslouchání OST vás napadá spousta smutných věcí. Grafika je celkem slušná, moc se mi líbilo vykreslení kimona Ai :3 Co se týče postav, hlavních tam bylo jenom pár, zbytek postav se tam objevilo na jeden až dva díly. Ale ono ani nevadilo, celkové hodnotím JS velmi kladně a to na 9/10.

Hetalia This is Europe

14. května 2012 v 14:19 | Rena
Poslouchám to pořád dokola, toto video mě na AF znovu přivedlo k Hetalii ^^"
Začnu se na ni znovu dívat a tentokrát ji dokoukám! :3
Hrozně dlouho jsem toto video hledala a teď se konečně zadařilo a já ho našla! Juchů! :D

Mimochodem už mi z matiky na vysvědčení nevychází čtyřka ale krásná trojka :3

Animefest 2012

6. května 2012 v 21:09 | Rena |  můj deníček

Animefest 4-6 května 2012


Asi týden před Animefestem na mě byla vidět velká nervozita. Nevím, jestli to bylo tím, že cosplay pořád nebylo kompletní, nebo že jsem měla jen 3 stovky, nevěděla jsem ještě vůbec, jak to bude…


Ale v pátek jakoby se blížící zahájení a setkání s přáteli všechnu nervozitu zahnaly do kouta. Dokonce jsem se odhodlala vzít si do školy bílé tričko s potiskem mého milovaného modrého dráčka s logem AF. Díky tátovi jsem ho dostala s předstihem ^^". Jelikož jsme ten den měli zkrácené vyučování, vzala jsem si i tašku s Itachim. Cítila jsem se trošku zvláštně, ale spolužáci už jsou na mé otakuvské chování a oblečení zvyklí. Po obědě jsem bleskurychle vyrazila domů. Musela jsem uklidit a nachystat se.Na zahájení jsem vyrazila bez cosplay, celá v černém (tričko s mašličkou, legíny, sukně, neko ouška, Jashin přívěšek). Jediné co na mě nemělo černou barvu, byly náušnice shuriken, bílá taška a vlasy.

Úspěšně jsem se dostala přes vstup do výstaviště a vyrazila rozhlídnout se po okolí, než dorazí Lillit. Čas zahájení se blížil, takže jsem se rozběhla do rotundy. Můj zrak se ale upřel na nádherné tašky a než sem se nadála, v sále bylo plno. Řekla jsem si, že se teda nedá nic dělat a vyrazila jsem do sálu A, kde měl za půl hodiny začít film. Těsně před ním jsem u stolku uviděla Skullku :3. Hned jsem za ní vyrazila. Měla na sobě opravdu nádherné šaty, které jí společně se všemi jejími ostatními šaty a sukněmi závidím, ale pššš :D. Vyrazily jsme spolu do rotundy něco koupit dřív než film začne. Já jsem si konečně koupila nádhernou peněženku s Mukurem, i když jsem v té době nevěděla o čem KHR vlastně je :D. Potom jsme se Sklullkou obcházely ostatní stánky, rozplívaly se nad oblečením a ani jsme si nevšimly že film už začal. Naštěstí jsme v sále A měly rezervaci. Začátek filmu Princezna a Pilot jsme sice neviděly, ale děj se dal pochopit, film byl velmi zajímavý, ale ten konec… takový rychlý, neukončený a až moc reálný. Ale jinak se mi film líbil :). Po technické pauze s dokonalou animací promítanou na plátně jsme měli možnost vidět anime Phi Brain. To už s námi konečně byla Lillit :3. Anime mě překvapivě zaujalo, bylo napínavé, mělo celkem originální zápletku a krásný opening. Po promítání jsme měly tolik času, že jsme se jen procházely kolem, povídaly si, prohlížely stánky a nakupovaly. V 23:00 v rotundě začala přednáška Duševní obtíže kreslených hrdinů. Zajímavá, poučná, i když jsem polovinu zmiňovaných titulů v životě neslyšela. Bylo pozdě, takže jsme se rozloučily se Skullkou a vyrazily domů. Lillit u nás měla spát a já se na to hrozně těšila. Nebyla jsem zklamaná, pouštěly jsme si KHR, stalkovaly blogy a FB a do 4 hodin ráno si povídaly.

Nebylo se čemu divit, když jsme se vzbudily až v osm. To tolik nevadilo, daly jsme si snídanï, já si na sebe vzala cosplay Deidary (nejtěžší byl ten účes) a mohly jsme vyrazit. Potkaly jsme se se Skullkou a vyrazily nakupovat. Koupila jsem si plyšáka Kaita a dva losy, Jashinužel jsem vyhrála jen placky. Jednu s Nyan kočičkou a druhou s Deidarou :3. O půl jedné jsme se zúčastnily přednáškyNárodnostní archetypy v anime. Jedna z nejlepších a nejzajímavějších přednášek na AF. Následovala půlhodinová technická pauza. Řeknu vám, takovou tlačenici na cosplay divadlo jsem ještě nezažila. Ve "frontě" se nedalo ani otočit, natož teprve zvednout ruku! Bylo to utrpení, ale stálo to zato. Scénky byly vtipné a velmi vydařené, zvláště obdivuji člověka, co vymyslel tu básničku u Naruto scénky. Po soutěžiSkullka odešla na oběd a já s Lillit jsme si koupily něco k jídlu, venku sedly na lavičku, povídaly a doháněly focení. Jenže nebylo zrovna co fotit, takže to skončilo u focení popelnic. Aneb společně čistíme svět! :D V sedm hodin večer jsme už i se Skullkou zašly na anime Ze života středoškoláků. Vtipné, ale docela blbost. Ve stejném sále následovala přednáška od Kalisto Vliv fandomu na otaku mysl. Moc krásné zakončení sobotního dne :). Po rozloučení se Skullkou jsme doma s Lillit opět stalkovaly, dělaly blbosti, povídaly, pouštěly KHR, ale tentokrát jen do půl druhý, protože jsme byly celkem unavené.

Ráno nás ŠÍLENÝM způsobem vzbudila celá rodina. Tak jsem si trochu zanadávala a po naprosto OTRAVNÝCH kecech bratra jsem s Lillit radši utekla z domu. Bylo mi fakt líto, jaký blbosti chudák musela poslouchat :(. Po setkání se Skullkou, kreslení na VZKAZNÍK a nakupování losů (zase jen placky) jsme vyrazily na poslední přednášku, a to Hetalia v zemi za zrcadlem. Vtipná přednáška, s úžasnými ukázkami. Hodně mi to rozšířilo obzory a znovu mě to donutilo koukat na Hetalii. Po přednášce nastal čas loučení :(. Nezapomenu na OŠKLIVÉ LIDI, ZLÉ ORGY ani na STARRY SKY… Budete mi chybět, Lví Shoto a Šmirgle :(. Po smutném rozloučení jsem šla sólo na Malé divadlo Kjogenu. Věděla jsem, že mě to rozveselí :). Když jsem odcházela z výstavište s kávou a sušenkami v ruce, byla jsem plná pocitů, hlavně smutku, ale i určitého uspokojení za nádherné tři dny. :)


A za rok se těším na Animefestu 2013 v cosplay Vodnáře!

Váš Rejpr co do vás co nejdřív rejpne :D
Aneb Rena


PS. Fotky budou, ale později, pokuď svolí autoři. :3