Duben 2012

Blog jako anime postava

29. dubna 2012 v 14:39 | Rena
To se jednou jedné otaku v hlavě zrodil originální nápad. Co kdyby měl každý blog svoji postavu? (něco na způsob Hetalie)
A tak se stalo, že už i můj blog má svoji postavu :3 Vlastně jsem první, komu se dostalo té cti ^^"
Jestli si chcete taky objednat, můžete ZDE.
A teď už k Reně ^^"


jméno: Rena
věk: něco přes měsíc :D
pohlaví: holka
povaha: na první pohled flegmatická, ale je to skrytý cholerik, navíc yandere
zvlášnosti č.1- je to skrytá yaoistka, to znamená, že o tom ještě neví, ale už jen čeká až se její yaoistická část probudí :D
vzhled: tmavě modré vlasy, dlouhé do poloviny zad, filaové oči, neustále má takový... umíněný výraz :3
zvláštnost č. 2- Miluje motýly, a to v jakékoli podobě. Proto je má jako vzor na šatech :3
Možná díky motýlům tak moc poslouchá magnet.

Ještě dokonalejší chibi verze:

Moc děkuji, Taka Ito-chan ;)

Fullmetal Alechemist recenze

28. dubna 2012 v 20:31 | Rena
Jestliže chceme něco získat, musíme ztratit něco ve stejné hodnotě. To je první zákon alchymie. Zákon o rovnosti výměny. Tehdy skutečně věřili, že je to jediná pravda na světě...
Dva bratři Edward a Alphonse Elricovi tohle pravidlo poruší, když se budou snažit oživit svou mrtvou matku. Jenže za každé porušení pravidel čeká trest. A tak se stane, že Edward přijde o ruku a jeho mladší bráška rovnou o celé tělo. Ed naposlední chvíli obětuje i svou nohu a Alovu duši připoutá k brnění opodál. Jenže co teď? Jediná šance na získání jejich těl zpátky je najít kámen mudrců. Jenže přísady na jeho stvoření jsou VELMI těžce sehnatelné. A navíc nejsou jediní kdo o jejich získání jeví zájem...
Můj názor: FMA bylo mé čtvrté anime a už po prvním dílu jsem si ho zamilovala. Příběh je velmi napínavý, plný zvratů, soubojů, ale taky se zde nešetří pěknou dávkou vtípků. Možná je to na konci trochu zmatené, ale rozhodně ničemu neuškodíte, když se zkusíte podívat. Moc se mi líbily různé filozofické otázky ohledně věčného, i normálního života. Z některých scén až mrazí v zádech. Hudba je zvolená dokonale, OST uchvaující a laděné k ději, openingy a endigny se taky pěkně poslouchají. Grafika je taková průměrná, ale není to nejhorší.
Myslím že za zmínku stojí "druhá" řada FMA Brotherhood. Tato série se řídí mangou a podle mě je srozumitelnější a daleko lépe udělanější něž řada předchozí. Doporučuji vám však zhlédnout obě, nic tím neztratíte ;)

Nový design + pár změn

25. dubna 2012 v 21:46 | Rena
Ahoj, nezapoměla jsem na blog, jen vůbec nestíhám :(
Snažila jsem se vám to proto vynahradit novým designem. Žádná sláva, ale je to trošku změna a celkem se mi to líbí ;)
Až mě kamarádka naučí dělat s photofiltrem, to bude něco :D
No doufám že se vám tento vzhled zamlouvá. Čekám vaše názory, díky :3

Taky jsem se rozhodla udělat pár drobných změn:
  • zruším rubriky OP a ED v anime, komu by se chtělo pořád hledat texty písniček? :3
  • udělám pořádek v galerii, v tom zmatku se nevyznám ani já (ještě že to nevidíte :D)
  • konečně dám do menu menu box se vším všudy, takže na aktuální podobu horního boxu se zatím nedívejte :3
  • na tento a příští týden přednastavím recenze :3 A konečně je všechny budu mít z krku
No sice jsem na to chtěla udělat speciální článek, ale co už ^^"
Takže, co vy a Animefest? Jedete? Těšíte se? Jak vás poznám?
Na tyto otázky mi odpovězte, já si vás tam najdu, pozdravím a zase zmizím, nebojte :3
No a jak poznáte mě? Noo, ještě to nevím přesně, ale určitě vám dám brzo vědět.
Tak já se jdu učit AJ, změny proběhnou zítra ;)
Rena :3

Death note recenze

18. dubna 2012 v 20:56 | Rena
Myslíte si, že je dobré udělovat zločincům trest smrti? 17-tiletý student Light Yagami si myslí, že ano. Jenže co s tím zmůže zrovna on?
Kdesi nahoře žije shinigami Ryuk. Stejně jako ostatní shinigami, i on vlastní zápisník smrti (death note). Tento zápisník není jen tak obyčejný. Má spoustu pravidel, ale to nejdůležitější je, že stačí do něj napsat jméno člověka, myslet na jeho podobu a dotyčný do minutky zemře. Ryuka už nudí běžný svět shinigami. A tak pohodí svůj death note do lidského světa, kde ho čirou náhodou najde právě Light Yagami. A co si myslíte že s ním bude dělat, až zjistí co dokáže? Ano, přesně tak, začne zabíjet zločince. A že jich není málo. Ale Light se nedomnívá, že dělá špatně naopak, přemýšlí o sobě jako o spasiteli, který vyčistí svět od všeho zlého. Chce se stát bohem nového světa bez zločinů. Jenže mrtvých je čím dál víc a lidem to začíná být víc než podivné. A tak se na světě objeví geniální detektiv L, který zatím vyřešil každý případ co dostal na starost. L se s pomocí japonské policie snaží Kiru dopadnout. Kira, to je nová přezdívka pro vraha zločinců, od anglického slova killer (zabiják). A tak se střetávají dva geniální lidé. Oba si myslí, že jednají dobře, oba mají před sebou jen jeden cíl-dostat toho druhého. L vs. Kira! Kdo si myslíte že vyhraje?
Myslím, že v dnešní době není otaku, kdo by toto anime neznal. Grafika pěkná, OST dokonale ladící k atmosféře... Možná bych vytkla jeden opening, tenhle druh hudby moc nemusím, ale jinak hodnotím Death Note velice pozitivně. Originální zápletka, velmi promyšlený děj, obdivuji autora :) Jashinužel jsem DN nikdy nedokoukala a asi ani nikdy nedokoukám. Japonsky s CZ titulky to už totiž neseženete :( Ale pokuď vám nevadí český dabing, nebo umíte dobře anglicky, japonsky, popř. jiný jazyk do kterého je DN přeloženo, určitě se podívejte, doporučuji :)

Když vypadne internet a Rena se nudí...

13. dubna 2012 v 15:48 | Rena |  moje výtvory
Včera jsem si krásně povídala na skypu... když najednou blik! A připojení k internetu je pryč... Už to nešlo nahodit, takže po chvilce nudy jsem si pustila Kekkaishi. Po pěti dílech mě to přestalo bavit, učit se mi nechtělo... když se můj zrak upřel na nové pastelky...
Zapla jsem malování, otevřela složku s anime obrázky a začala si hrát...

Tak to jsem já...

12. dubna 2012 v 12:43 | Rena |  fotky
Tak konečně mě můžete vidět :D
Foceno dneska, sestřiným tabletem při té nejhorší kvalitě, ale co už :D Toho nepořádku za mnou si prosím nevšímat :3
Bratrův pokoj:
A můj:


Dneska to za nic nestálo... -_-"

10. dubna 2012 v 17:33 | Rena |  můj deníček
Začalo to ránem. Už to, že jsem okamžitě vstala z postele po zazvonění budíku mi přišlo podezřelé.
Bylo mi tak nějak divně, ale říkala jsem si, že se to spraví, že je to tím ránem a tak. No, ve škole to ale bylo otřesný -_-
Už v první hodině mě šikanovaly dvě holky (podruhé v životě jsem si dneska vyžehlila vlasy. Ty holky si sedly za mě, a aniž bych o tom věděla, začaly mi plést miniaturní copánečíčky. No, dovedete si představit co to s MÝMI vlasy udělalo. Musela jsem si to vytrhnout, a věřte že to pěkně bolí :/ A jo vy vlastně nevíte jak vypadám, už bych sem měla dát tu fotku -_-).
A to není všechno. O přestávce začaly házet s mými věcmi, mimo jiné i s pouzdrem Akatsuki, které pro mě znamená vše. Jelikož jsem si ale připadala, že každou chvíly omdlím, raději jsem se šla na něco domluvit s češtinářkou, než abych se dívala co mi dělají s učebnicí. Profesorka mi ale vynadala, že vypadám strašně nemocně, proč jsem šla do školy O_o a poslala mě do třídy.
A ani jsem se sní nemohla domluvit :/ Aby toho nebylo málo, když jsem se vrátila do třídy, celá moje taška byla prázdná a věci nikde...
Ještě že existuje kamarádka, která mi dneska ve volné hodině pomohla a dokonce mi koupila sýrový rohlík (neměla jsem oběd ani pěníze -_-)
Přišla jsem domů, táta mi hrozně nadal, že si nemůžu dovolit chybět, že takhle můžu zapomenout na AF, ale ještě že existuje máma, díky které budu tento týden ležet v posteli s antibiotiky :3
No nic, tak já jdu na Howrse, je tam nová akce a já musím za chvilku vypnout notebook, každopádně tento týden ještě přidám kuřata a recenze. :3
Rena -_-"

Axis powers Hetalia recenze

6. dubna 2012 v 13:28 | Rena
Představte si, že by každou zemi na tomto světě představoval nějaký krásný mladík, nebo hezká dívka. Umíte si představit jak tyto postavy alias země prožívají historické události? Jestli vás baví historie, kultura a vztahy států, vítejte v Hetalii, která změní váš pohled na svět. Nebojte se, není to žádné nudné vykládání historie, ani žádné složité vysvětlování. Dějepis je tu podán zábavnou formou a není snad díl, u kterého byste se nenasmáli. A všechno je tak úžasně podobné s realitou! Vemte si třeba Itálii. Nemotorný romantik, který by nejradši někde v klidu pojídal pizzu a vyráběl bílé vlajky, nebo třeba Čínu, Japonsko, Anglii... rozhodně si je oblíbíte :)
A pokuď jste yaoista (no dobře, spíš yaoistka) tak si tohle anime nechtějte nechat ujít, když si vezmete, že skoro všechny státy jsou kluci a někteří spolu mají velmi blízké vztahy... no nebudu raději rozvíjet vaši fantasii... ;)
Hetalii jsem sice ještě stále nedokoukala ( já jsem výjimečný případ, pozor), ale dlouho se držela na pozici mého nejoblíbenějšího anime. A hodí se pro ty, co si stěžují na málo času, jedna episoda trvá 5 minut :)
Na to, abyste Hetalii shlédli, také potřebujete aspoň trochu umět anglicky. Do češtiny je totiž přeloženo jen několik desítek dílů. Ale není to tak hrozné, většinou vždycky pochopíte o co tam jde. :)

Miku x Kaito

6. dubna 2012 v 13:04 | Rena |  Vocaloid

Nevím jak vy, ale mě se tento pár hrozně líbí :3 IKdyž Kaito se hodí ke každýmu :D


To tu fyziku tak nenávidí, že se jí vyhýbá?

3. dubna 2012 v 20:44 | Rena |  můj deníček
Ano, takhle vyjela naše třídní profesorka na moji mamku na dnešních třídních schůzkách.
To je asi chyba v Matrixu! Fyzika je můj třetí nejoblíbenější předmět! To že z něj propadám to je sice něco trochu jinýho, ale... to si opravím :D Né, vadí mi to, ale zítra se nechám vyvolat, to bude dobrý... To že se fyzice vyhýbám to taky není pravda! Já jsem vždycky tak "nešťastná" z toho, že mám zrovna místo fyziky doktora! :D No, mohli bychom si to zhrnout (předměty seřazeny podle oblíbenosti):
V češtině jsem se zlepšila, vychází mi jednička! Jak by ne, můj nejoblíbenější předmět :3
V informatice mi na začátku vycházela jednička, teď... no asi dvojka, když se budu snažit :3
Fyzika vychází mi 4-5... ale já si to opravím, slibuju! :3
Dějepis: Budu ráda za dvojku, s naší debilní profesorkou...
Zeměpis: od jedničky ke trojce, za to můžou ty přepadovky...
Matika: Jo, možná to bude i ta dvojka! :D
Angličtina: Šanci ještě mám... ale bude to těžký -_-
Němčina: Náhodou jsem se začala snažit, taháky si dělám na počítači a dneska jsem šla na konzultaci! :D
Biologie: ééé... dvojka??
Chemie: dvojka, snad :D
Občanka: Můj nedávný rozhovor a jednou maturantkou:
ona: "Co budeš mít z občanky?"
já: "Asi trojku..."
ona: "Tak to určitě musíte mít Nejedlou!"
já: "Jak jsi to uhodla?"
ona: "U ní mít jedničku je zázrak" :D
Předměty jako tělák, hudebka a takový ty blbosti do toho nepočítám, je to celkem zbytečný...

Závěr? O hodně jsem se zhoršila, ale aspoň jsem si uvědomila, že na gymplu si nemůžu v hodinách dělat co chci a že stačí chybět na dvě hodiny a jsem ztracená. A že kamarádky vždycky zapomenou, co bylo v testu zrovna když jsem ho nepsala, ale to platilo vždycky.
No, doufám, že s takovýma známkama budu moci na Animefest, už mi bylo vyhrožováno :(
Vlastně mi ještě nebylo dovoleno si ho zaplatit :( Takže se nedá nic dělat, musím šetřit 600 kč, nebo kolik to bude stát bez registrace :(
Tak já se s vámi loučím, ještě se kouknu k OB (oblíbeným blogům) co nového, pustím si Vocaloid a půjdu se učit fyziku a informatiku.
Vaše unavená Rena-chan :3